Co je to Pikatec Car?

Nanokosmetika Pikatec Car je nejmodernější ochrana laku, kol, skel a interiéru každého vozu. Tato ryze česká technologie vznikla ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, jejíž vědci patří mezi světové lídry v oblasti nanotechnologií.

Základem ochranných politur PIKATEC je patentovaná směs unikátní pryskyřice, speciálních aditiv a velmi tvrdých přírodních materiálů miniaturní velikosti zvaných nanočástice. Ty mají za cíl vytvořit na ošetřeném povrchu velmi odolnou vrstvou, která vůz chrání před poškozením, zachová a vyzdvihne jeho krásu a maximálně usnadňuje následnou údržbu. 

Keramický štít Pikatec Car

Miniaturní částice obsažené v nanokosmetice Pikatec spolehlivě vyplní veškeré nerovnosti v laku a téměř dokonale jej vyhladí. Ošetřený povrch tak získá poslední, velmi odolnou a tvrdou vrstvičku, která brání jejímu poškození. Drobný prach i částečky písku se tak od vrstvy odrazí a nezanechávají na karoserii vozu dlouhé škrábance jako u neošetřeného vozu. Nedochází tak ani k narušení lakové vrstvy, takže se voda, slunce, sůl, ani jiné chemikálie ke karoserii nedostanou.

Nanokosmetika ale není jen o ochraně. Jak jsme již zmínili, ušpiněný, hrubý a neošetřený lak vozu je velmi obtížné zbavit všech nečistot a abychom dokázali umýt výkaly od ptactva, nebo smůlu ze stromů, musíme použít agresivní chemii. Mytí trvá dlouho, je náročné a výsledkem po usušení je vyschlý a vybledlý lak plný fleků, které tyto nečistoty v laku nenávratně zanechaly.

Nanokosmetika Pikatec vše řeší jinak. Vyhlazením laku nemají nečistoty šanci se vůbec k povrchu přichytit. Ochranný štít je odpuzuje a pokud se jim přece jen podaří na povrchu ulpět, lze je velmi snadno smýt obyčejnou vodou. I voda je nanovrstvou sama o sobě odpuzovaná, zvyšuje se tak bezpečnost jízdy především při výhledu z vozidla za deště. Vše má samozřejmě svá pravidla, takže nelze očekávat, že vůz už bude navždy čistý, ale bude se špinit mnohem méně a pokud mu dopřejeme minimální, velmi snadnou péči, bude vám stát před domem pořád ten nablýskaný krasavec, kterého jste si před časem pořídili a hlavně s lakem bez poškození.

Ceramic nebo Diamond?

Řada Diamond byla vyvinuta tak, aby splňovala ta nejtvrdší kritéria. Díky svému složení je schopna čelit extrémním podmínkám. Hledáte-li tu nejlepší a nekompromisní ochranu pro váš vůz, řada Diamond je právě pro vás.

Řada Diamond byla vyvinuta tak, aby splňovala ta nejtvrdší kritéria. Díky svému složení je schopna čelit extrémním podmínkám. Hledáte-li tu nejlepší a nekompromisní ochranu pro váš vůz, řada Diamond je právě pro vás.

Srovnání vlastností

Rozdíly v aplikaci

Řada Diamond je díky svému složení mnohem tvrdší a odolnější než Ceramic. To se odráží i v pracovních postupech a náročnosti při rozlešťování ochranné politury na karoserie.

Jakou řadu nanokosmetiky tedy zvolit?

Obecně u vozů v hodnotě do půl milionu korun doporučujeme zakoupit řadu Ceramic.
U vozů vyšší cenové kategorie pak zcela jistě zvolte Diamond.

Ceník aplikace PIKATEC

PIKATEC CERAMIC

Kompletní ošetření karoserie a oken vozu pomoci nanokosmetiky v ceně SADA CERAMIC PROTECTION PACK a příprava auta před aplikaci jako před mytí celého vozu a vysušení.

Malý a Střední auto 3598,-
+ kola protect wheel 4397,-
Velký auto XL 4098,-
+ kola protect wheel 5897,-


Kompletní ošetření karoserie a oken vozu jen aplikacebez nanokosmetiky CERAMIC a příprava auta před aplikaci jako před mytí celého vozu a vysušení.

Malý a Střední auto 2000,-
+ kola 2400,-
Velký auto XL 2500,-
+ kola 2900,-

PIKATEC DIAMOND

Kompletní ošetření karoserie a oken vozu  pomoci nano kosmetiky v ceně SADA DIAMOND PROTECTION PACK a příprava auta před aplikaci jako před mytí celého vozu a vysušení.

Malý a Střední auto 6198,-
Velký auto XL 6698,-


Kompletní ošetření karoserie, disky a oken vozu jen aplikace  bez nanokosmetiky DIAMOND a příprava auta před aplikaci jako před mytí celého vozu a vysušení.

Malý a Střední auto 2400,-
Velký auto XL 2900,-

Velikosti vozu

Střední auta

Základní velikost vozu se vztahuje na střední a menší karoserie (např. AUDI A3, A4 / BMW 1, X1, 3, 4 / Citroën C1 / Dacia SLogan / Fiat 500 / Ford Fiesta, Focus / Hyundai i10, i20 / Kia Rio, Ceed / Mazda 2, CX3 / Mercedes A, B, C / MINI Cooper, Countryman / Mitsubishi Space Star / Opel Karl, Corsa / Peugeot 108, 208, 308 / Renault Twingo / Seat Ibiza, Leon / Smart Fortwo / Suzuki Celerio / Škoda Fabia, Škoda Octavia  / Toyota Aygo / Volvo V40 / VW Golf, Up, Polo apod.).

Nevztahuje se na vozy verze kombi a typu SUV, velká rodinná MPV a ostatní velká auta např. Volvo XC60, XC70, Ford Galaxy apod.

Velká auta

Pro nadměrnou velikost vozu se vztahuje na vozy verze kombi, SUV, velká rodinná MPV a ostatní velká auta (např. Audi A4 avant, A5, A6, A8, Q5, Q7 / BMW 218 G.Tourer, 5, X5, X4, X3, X6 / Citroën Grand C4 / Ford Kuga, Mondeo, C-Max / Honda CRV / Hyundai i40, Grand Santa Fe / Jeep Grand Cherokee / Kia Sportage, Sorento, Optima / Mazda 6, CX5 / Mercedes CLS, E, GLA, GLE, GLK, S / Nissan Qashqai / Opel Zafira, Insignia / Porsche Cayenne / Renault Kadjar / Škoda Superb, Škoda Karoq / Volvo CX 60, XC90 / VW Golf Sportsvan, Passat, Touareg, Touran, Sharan apod.).

Nevztahuje se na velké užitkové vozy, jako jsou dodávky velikosti Transporter apod.